top of page

טיול בסטייל אחר – סיציליה - אי השמש

כולל שייט לאיים האיאוליים

 

פלרמו, מונראלה, אריצ'ה, מונטה פלגרינו, צ'פלו

אנה, קטניה, סבוקה , אתנה, נוטו, סירקוזה, חצי האי אורטיג'ה, טאורמינה

 

יום 1:  ת"א- קטניה- פלרמו 

ניפגש בנמל תעופה בן גוריון לטיסת ערב ישירה לקטניה שבסיציליה – האי הגדול ביותר בים התיכון. לאחר הנחיתה וסידורים פורמליים בשדה התעופה נצא בנסיעה לכיוון מלוננו שבפלרמו

יום 2: פלרמו- מונראלה- אריצ'ה- פלרמו   

נבקר בעיירה מונראלה הסמוכה לפלרמו   ובה ממוקמת כנסיה נורמנית ענקית, מהיפות ביותר באיטליה. הכנסיה מכילה את אחת מיצירות האמנות המדהימות ביותר באי – תיאור מושלם ומדהים, בפסיפס, של סיפורי התנ”ך ובריאת העולם לצד סיפור חייו של ישו וסיפורים מהברית החדשה.

 

נמשיך לאריצ'ה עיירת המרציפן הנמצאת על הר ומוקפת חומה. נצפה בדואומו העתיק של העיר, נשקיף על נוף קסום ונטייל בסמטאותיה הציוריות של העיר . נחזור למלוננו  שבפלרמו.

 

יום 3: פלרמו- מונטה פלגרינו- פלרמו

ניסע לביקור בהר פלגרינו הקדוש, נמשיך בסיור רגלי בעיר פלרמו,  עיר הבירה של סיציליה וסביבותיה. נצפה בתיאטרון פוליטאמה ובתיאטרון מאסימו המרשימים. נמשיך לקתדרלה של העיר פלרמו.

יום 4: פלרמו - צ'פלו- אנה - קטניה 

לאחר ארוחת הבוקר וצ'ק אאוט מהמלון נצא בנסיעה  ונעצור לביקור בעיירת הקייט צ’פאלו הממוקמת במפרץ כחול ומרהיב. נצפה ונתרשם מהכנסייה הנורמנית המדהימה השולטת על העיר, נראה את המכבסה המיוחדת מימי הביניים, נוכל לטעום את המאכל האופייני – גלידה בלחמניה, וניהנה משיטוט בסמטאות העיירה. עיירת דייגים קטנה השוכנת למרגלות צוק תלול. 

 

נמשיך ללב האי סיציליה לעבר העיירה אנה. נעלה לתצפית מרהיבה מחניון מצודת לומברדיה החולשת על כל מרכז האי, ואשר הנוף הנשקף ממנה היקנה לה את השם :יפת הנוף של סיציליה. נמשיך למלון בקטניה.

יום 5: קטניה- סבוקה- אתנה- קטניה 

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון סבוקה נטפס במעלה ההר עד הכפר העתיק סבוקה ששם צולמו כמה מהסצינות המרכזיות בסרט המפורסם "הסנדק". נספר את סיפורה המרתק של המאפיה הסיציליאנית הידועה.

נמשיך לאתנה- הר הגעש העצום שבצילו חוסה סיציליה. נעפיל למרומי ההר הגבוה ביותר בסיציליה (מגיע לגובה של 2,000 מטר מעל פני הים), נלמד על הפעילות הוולקנית רבת השנים.

יום 6: קטניה- האיים האיאוליים-קטניה

בשעות הבוקר ניסע צפונה לעיר הנמל מילאצו, ממנה נשוט לאי ליפארי. נצא לסיור רגלי בעיירה הציורית ליפארי כולל זמן חופשי ליהנות מיופיים של סימטאותיה ונמליה הקטנים. נראה את פיסלו של ברתולומיאו הקדוש פטרון האי ואת כנסיית הנשמות האבודות. בשעות הצהריים נמשיך בשייט לאי וולקנו, נתרשם מברכת הגופרית המפורסמת. נעלה למעבורת בדרכנו חזרה למילצו , חזרה למלון.

יום 7: קטניה- נוטו- סירקוזה- חצי האי אורטיג'ה- קטניה

– נצא ליום טיול יפה  בנוטו עיר הבארוק, עיירה אשר הוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו הודות לארמונות, מבני הציבור והגנים שבה, שנבנו כולם בסגנון הבארוק המרהיב. לאחר מכן נמשיך אל סירקוזה, ,עירו של ארכימדס ואחת הערים היפות בסיציליה. נצא לסיור בעיר העתיקה היפהפיה הממוקמת על לשון יבשה מוקף במימיו התכולים של הים התיכון, נראה את הדואומו הייחודי של העיר ונסייר בין הסמטאות והכיכרות הנאות. נבקר בחצי האי אורטיג'ה ונגיע למעין ארטוזה. חזרה למלון.

יום 8: קטניה- טאורמינה- ת"א

אחרי ארוחת הבוקר וצ'ק אאוט מהמלון נצא לסיור בעיר קטניה ונתרשם מכיכר המלחין המפורסם בליני, נבקר בכיכר הדואומו, קתדרלת העיר בסגנון הבארוק המפואר, נראה את בית העירייה ונתהלך ברחוב הראשי ויה אתנאה. נמשיך ונבקר באחת מהעיירות היפות ביותר באיטליה – טאורמינה העיירה העתיקה השוכנת על מצוק בגובה רב מעל פני הים ומשקיפה על מפרצי התכלת של ג'יארדיני נקסוס מצד אחד, ועל פסגתו הלבנה והעשנה תמיד של הר אתנה מצד אחר. נטייל ברחוב הראשי מלא האווירה שיוצאות ממנו סמטאות מדורגות, מלאות בגלריות, מרתפי יין, מסעדות קטנות ושלל חנויות יפות. נגיע אל מרפסת התצפית במרכז העיירה ונותיר זמן פנוי לתמונות ולשיטוט במקום.

bottom of page